Firmaprofil:

 

Malerfirmaet Carsten Sørensen A/S 


Malerfirmaet Carsten Sørensen blev etableret i 1989 af malermester Carsten Sørensen og beskæftiger nu i alt ca. 140 mand. 

 

Firmaet har følgende afdelinger:

- Viborg
- Aalborg
- Aarhus

 

 

Viborg:

Livøvej 4

8800 Viborg

 

Tlf:  86 60 00 33

 

 

Kontaktpersoner:

 

Carsten Sørensen

 

Carsten Dreier

Mobil: 41 78 75 60

Dreier@csmal.dk

  

Hanne Rolighed

Mobil 91 33 06 65

Hanne@csmal.dk
         

Henning Eriksen

Mobil 22 49 96 91

Henning@csmal.dk

 

  

John Rohde Kristensen

Mobil 22 49 96 96

Rohde@csmal.dk

 

 

 

Beregner:

Bo Sørensen

Mobil 22 49 96 99

Bos@csmal.dk

 

 

Fakturamail:

Majken@csmal.dk 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aalborg:

Håndværkervej 24B

9000 Aalborg

 

Tlf:  98 92 00 33

 

 

Kontaktpersoner:

  

 

 

Henriette Grabe

Mobil 22 49 96 92

Grabe@csmal.dk

 

Lars Ganderup

Mobil 22 49 96 94

Lars@csmal.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aarhus

Arresøvej 18B

8240 Risskov

 

Tlf: 22 49 96 90

 

 

Kontaktpersoner:

 

 

 

Line Sjørup

Mobil 22 49 96 90

Line@csmal.dk

 

Allan Markussen

Mobil 91 33 06 62

Allan@csmal.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

I malerfirmaet er der ansat 3 medarbejdere i administrationen samt 6 konduktører som har forskellige ledelsesopgaver på byggepladserne.

Malerfirmaet Carsten Sørensen A/S er et kvalitetsbevidst malerfirma som udfører alle former for malerarbejde.


Desuden har vi et specialindrettet sprøjteværksted www.alca-lak.dk


Vi udfører malerarbejde for erhverv, private, forsvaret, offentlige, samt bolig- og ejerforeninger.


Som et professionelt malerfirma lægger vi vægt på at opfylde kundernes ønsker og giver gerne råd og vejledning med farve- og materialevalg.


Vi er hele tiden opdateret med den nyeste udvikling i produkter og teknikker. Vi lægger samtidig stor vægt på, at både gamle og nye kunder opfatter os, som et seriøst og kompetent malerfirma, der altid overholder vores aftaler og afgivende tilbud.